خدمات RFID

پارکینگ هوشمند – پارکینگ مکانیزه

پارکینگ هوشمند یا مکانیزه

پارکینگ هوشمند – پارکینگ مکانیزه


هوشمند سازی پارکینگ بوسیله RFID

پارکینگ هوشمند – پارکینگ مکانیزه یک سیستم مبتنی بر RFID است که می تواند سیستم های مستقل و بدون توقف را برای امنیت و کنترل پارکینگ فراهم آورد.

 

پارکینگ هوشمند

 

پارکینگ هوشمند چه امکاناتی به ما ارائه می کند:

  • نمایشگر شمارنده:

  در هر وروردی یک نمایشگر شمارنده نصب می شود که نشان دهنده تعداد فضای خالی داخل پارکینگ است. نحوه نمایش اعداد واقعی توسط سنسورهای راه بند و Reader های درب ها می باشد.

  • راه بند و سنسور:

همانطور که می دانید راه بندها در کنار اتاق های کنترل نصب می شود که خود شامل یک سنسور می باشند.

کاربرد سنسورها به جهت:

  • شمارش وسایل نقلیه ورودی و خروجی، که تعداد فضای خالی را در نمایشگر شمارنده بیرون نمایش می دهد.
  • کنترل راه بند، تا در صورت وجود وسایل در زیر راه بند و عمل کردن Timer سنسور مانع بسته شدن راه بند و آسیب رساندن به خودرو شود.
  • Reader

 

پارکینگ مکانیزه

 

 

پارکینگ هوشمند – ورود خودرو:

Reader RFID LF در پارکینگ مکانیزه جهت شناسایی خورو ها پیشنهاد شده است. در هر ورودی یک reader، که محل قرارگیری آن در کنار کامپیوتر اپراتور می باشد، به محض ورود خودرو اپراتور اقدام به Write پلاک خودرو در کارت می نماید. با تحویل آن به خودرو نیز نرم افزار یک شماره از نمایشگر شمارنده بیرون کسر می نماید، و  Reader دیگرروی پایه ای در فاصله یک متری اتاق کنترل نصب می شود. در صورتی که پرسنل کارت داشته باشد با ایستادن در کنار Reader و نشان دادن کارت از فاصله 10cm-40cm شناسایی خودرو انجام میشود و راه بند برای عبور خودرو باز می شود. در صورت عبور عوام بدون کارت اپراتور اقدام به صدور کارت می نماید.

پارکینگ هوشمند – خروج خودرو:

نحوه خروج خودروها به این شکل می باشد که Reader  در فاصله 1متری از راه بند بر روی پایه ای نصب خواهد شد و رانندگان موظف به نشان دادن کارت خود به Reader می باشند. برنامه با پردازش اطلاعات مبلغ قابل پرداخت را بر روی نمایشگر به مشتری نشان می دهد. با قرار دادن Reader ی در کنار کامپیوتر اپراتور، در صورتی که کارت از Reader اولی خوانده نشده بود توسط اپراتور ابتدا کارت جهت محاسبه مبلغ به دستگاه نشان داده می شود و سپس بعد ازدریافت مبلغ با زدن دکمه تایید راه بند باز می شود و خودرو اجازه خروج را دارد. و به محض خروج خودرو از راه بند، به نمایشگر شمارنده یک عدد به تعداد فضای خالی اضافه می شود.

 

در پارکینگ هوشمند همانطور که اشاره شد با دادن کارت RFID به پرسنل هم می توان امکانات بهتری را به جهت استفاده از پارکینگ ارائه داد (ازقبیل زمان کمتری صرف کردن جهت ورود و خروج اتومبیل خود). همچنین می توان ازهمان کارت برای شناسایی (کارت ساعت زنی)، ردیابی و کنترل دسترسی در طبقات (Access control) ،اتاق ها، ناهارخوری،کتابخانه و… داشته باشیم.

 

مدیریت هوشمند پارکینگ

پارکینگ هوشمند – پارکینگ مکانیزه


جهت دریافت مشاوره رایگان مستقیم و درخواست اجرای سیستم با  گروه داتیس تماس بگیرید.


 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *