خدمات, خدمات RFID, مقالات آموزشی

بسته بندی مکانیزه مبتنی بر بارکد و RFID

بسته بندی هوشمند بارکدی

بسته بندی و لیبلینگ مکانیزه بوسیله بارکد یا RFID

بسته بندی و لیبلینگ مکانیزه بوسیله بارکد یا RFID برخی از نیاز های امروز بشر، بطور مثال افزایش سرعت عمل، مدیریت و کنترل بهینه منابع موجود و… را پاسخگو می باشد.

در ادامه خواهیم گفت که چگونه از این نوع تکنولوژی می توانیم به نفع بشر بهره ببریم.


بسته بندی و لیبلینگ مکانیزه بوسیله بارکد یا RFID

بسته بندی مبتنی بر بارکد یا RFID یک روش کاربردی و امروزه، امری بسیار مهم است. جمع آوری اطلاعات، فرایند تولید و ثبت اطلاعات در حجم بالا به صورت سنتی باعث به وجود آمدن اطلاعات با ضریب خطای بالا در مجموعه ها می شود.

عملکرد سیستم هوشمند بسته بندی:

نرم افزار لیبلینگ و بسته بندی مبتنی بر بارکد باعث می شود اطلاعات بدون خطا و با سرعت و دقت بسیار در سیستم ثبت شود. وقتی سفارشی وارد چرخه تولید می شود، ابتدا در سیستم وارد می گردد و در حین ثبت سفارش حتی می توان موجودی محصولات را در انبار ملاحظه نمود. سپس بر طبق فوریت تصمیم گیری می شود و در برخی مواقع می توان سفارشات را جا به جا نمود. وقتی سفارشی به تولید ختم می شود تمامی رویداد های تولید در سیستم ثبت می گردد و در نهایت به ایستگاه بسته بندی می رسد. در این ایستگاه لیبل نهایی صادر شده و بر روی محصول الصاق می گردد. سپس به صورت اتومات در انبار محصول رسید می شود و سند دریافت از تولید صادر می گردد.

اسکن بارکد یا تگ آر اف آی دی (RFID) درج شده روی بسته بندی کلیه اطلاعات ثبت شده در هر مرحله را به نمایش در می آورد. این امر سبب اشراف کامل بر کلیه مسائل می گردد.

بسته بندی با بارکد

 

هنگام ارسال کالا نیز می توان سند خروج ثبت و حواله خروج طبق مشخصات ثبت شده صادر شود، مزیت اصلی این سیستم بارکدی بودن و ردیابی سریالی محصول در انبار است.

ویژگی های بسته بندی به بارکد و آر اف آی دی (RFID):

  • محصولات و سفارشات زیاد به راحتی ردیابی می شوند و اطلاعت به صورت سیستمی ثبت می گردند
  • ردیابی کالا و قطعات در انبار
  • امکان چک موجودی به صورت موجودی آنلاین

 

بسته بندی و لیبلینگ

انجام کلیه امور بسته بندی مبتنی بر بارکد


جهت دریافت مشاوره رایگان و درخواست اجرای سیستم با  گروه داتیس تماس بگیرید.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *